1.1.2020

הורים יקרים,                                                

אנו בעיצומה של השנה, מתקדמים בתוכניות ההוראה והטיפול, בתוכניות ההכנה לחיים והקניית מיומנויות חברתיות. חשוב לילדים שנעבוד יחד, משפחה ובית ספר, בשיתוף פעולה, על אותן מטרות ובגישה דומה.

תפקוד עצמאי של התלמידים בחיי היומיום

שיתוף הפעולה והמעורבות שלכם כהורים, מאד משמעותיים לקידום הילדים, אנו שמחים לראות שרבים מכם פועלים ביחד עם המורים והמטפלים. בבית ספר שמים דגש על התפקוד העצמאי של התלמידים כמנוף להתפתחות כוללת. לנו, למבוגרים תפקיד חשוב בתמיכה בהתפתחות המיומנויות של הילדים בתחום של הטיפול העצמי: התנהלות עצמאית במרחב בית הספר והבית, מיומנויות ניקיון אישי בשירותים, במקלחת, לבוש, נעילת נעליים, שריכת שרוכים, היגיינה מסביב לארוחות, הכנת מזון קל ובהתבגרם – עזרה בבית כמו כל חברי המשפחה. אנו עדים לכך שפעמים רבות התלמידים אינם עצמאיים מפני שאיננו מאפשרים להם לפעול לבד. הדאגה, האהבה והרצון שלנו המבוגרים לעזור ולהגן על הילדים – מגבירים את התלות שלהם באחרים. לכן אנו ממליצים להתחיל ללמד אותם  לפעול לבד כבר בגיל צעיר, בכיתה א', להיות לצידם ולעודדם כשהם מצליחים. הדבר דורש סבלנות, אמון בילד/ה לצד השגחה ודאגה. אנו נהנים מתלמידי כיתה ח' שמפעילים בבית ספר בהצלחה קפיטריה המבוססת על מוצרי בריאות וזיקה לחגים, ושאר תלמידינו מתרגלים מיומנויות בחירה וקנייה.

סינגור עצמי והבעה בכתב

סינגור עצמי הוא היכולת של האדם לדבר או לפעול בעד עצמו, לעמוד על מימוש זכויותיו כאדם, להחליט מה טוב עבורו ולקבל אחריות על החלטותיו. העיקרון המנחה של סינגור עצמי הוא לאפשר לאדם לקבל החלטות הנוגעות לחייו במטרה להיות עצמאי יותר. ולכן במקביל לחינוך לעצמאות, אנו משלבים בתוכניות האישיות והכיתתיות פעילויות בהן התלמידים מתאמנים בבחירות אישיות המבוססות על הפעלת שיקולי דעת. גם תלמידים שמתקשים לדבר, חשוב לנו שיאמרו את דברם באמצעים חלופיים. השנה אנו ממשיכים לעבוד על שיפור היכולת להבעה בכתב, שתלמידינו יביעו את מחשבותיהם אם במילה, במשפט ואפילו בציור. אנו מעודדים אתכם לאפשר לילדים להביע עצמם, את רגשותיהם ואת רצונותיהם כחלק מתהליך ההתפתחות שלהם להיות בוגרים פעילים שיכולים להביע את עצמם ולכוון מעשיהם.

נוכחות בבית ספר – גם ביום ראשון ושישי

אני פונה בבקשה להורים שאינם שולחים את ילדיהם ללימודים גם בימי ראשון וגם בימי שישי – יום שישי הוא יום לימודים מלא, יום בו לומדים התלמידים שיעורי קריאה ומתמטיקה וגם מתקיימים מפגשים חברתיים לגיבוש הכיתה ולרכישת מיומנויות חברתיות. תלמידים שלא מגיעים ביום זה מפסידים חומר לימודי ופעילות חברתית וחבל!! לנו חשוב שהילדים יגיעו ויתקדמו. חשוב שלא יווצרו פערים לימודיים והתלמידים יוכלו להתפתח בצורה הטובה ביותר.

להזכירכם – חלה חובה על התלמידים להגיע לבית הספר במסגרת חוק חינוך חובה, עליכם לדאוג לנוכחות מלאה של הילדים בבית הספר.

במידה והתלמידים אינם מגיעים לבית הספר מפאת מחלה, עליהם לחזור ללימודים עם אישור מרופא .

במידה ומתוכננת חופשה מראש, עליכם להגיש בקשה להיעדרות אותה אעביר למשרד החינוך.

שינוי פרטים

אנא הקפידו לעדכן פרטים אישיים כמו שינוי כתובת או טלפון למחנכות הכיתה ובמזכירות בית הספר.

                                                                                                ביחד נצליח לקדם את הילדים,

                                                                                    מאחלים לכם חודש טוב ושנה אזרחית נפלאה,

                                                                                                      בשם כל הצוות ,

                                                                                                        דפנה רם, מנהלת ביה"ס.

                                              

הגדרות כלליות כניסה למערכת